elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Czwartek 19.09.2024
Jesteś tutaj:

Informacje

Publiczne Przedszkole nr 2 „Tęczowa Kraina” w Choszcznie rozpoczęło działalność w 1979 roku z setką dzieci w wieku przedszkolnym. W roku 1995 r. w sali gimnastycznej została utworzona grupa żłobkowa, do której uczęszczają dzieci od 1 do 3 roku życia. Liczba wychowanków zwiększyła się do 125 dzieci. Brak sali gimnastycznej wymusił reorganizację pomieszczeń. Obszerna szatnia dzieci została wyremontowana i zaadoptowana na salę gimnastyczną. Szatnię przeniesiono na szeroki korytarz przy salach dzieci. Tym sposobem placówka zyskała salę gimnastyczną. Do września 2016 roku przedszkole posiadało 5 sal dydaktycznych i salę gimnastyczną. Dzieci zakwalifikowane były do oddziałów o zbliżonym wieku 3, 4, 5 i 6 – latków i grupy żłobkowej.

Wyremontowany (docieplony z kolorową elewacją) budynek przedszkola urządzony jest funkcjonalnie i kolorowo. Przedszkole jest parterowe, wyjścia tarasowe na przedszkolne podwórko znajdują się w każdej sali dzieci. Pomieszczenia dydaktyczne są słoneczne, jasne, wyposażone w nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. Sale, w których nasi wychowankowie bawią się i poznają świat jest urządzona w zależności od wieku dzieci i ich potrzeb. Przy każdej sali znajduje się wyremontowana i nowoczesna łazienka. Kąciki zainteresowań w każdej grupie, organizowane są przy współudziale dzieci, zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami. Ułatwiają kontakty między rówieśnikami oraz między dziećmi a nauczycielem, rozwijają zdolności manualne i sprawność fizyczną, budują zmysł estetyczny, rozwijają umiejętności językowe.  W trosce o prawidłowy rozwój mowy i rozwijanie zainteresowań czytelniczych w korytarzu przedszkolnym funkcjonuje kącik biblioteczny, dostępny dla wszystkich dzieci i ich rodziców. W szatni przedszkola, tuż przy wejściu w jednej ze ścian znajduje się duże akwarium, które pozwala na bogacenie doświadczeń przyrodniczych dzieci. Wystrój wnętrz świadczy o dbałości pracowników o estetyczny wygląd przedszkola.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, przedszkole czynne jest przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 6.30 do 16.30. W czasie całodniowego pobytu dzieci otrzymują cztery posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek). Personel kuchenny realizuje indywidualne potrzeby dzieci cierpiących na alergie pokarmowe.

Podstawa programowa  wychowania przedszkolnego realizowana w godzinach od 8:00 do 13:00 wspomaga rozwój i edukację  dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz zapewnia im możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

Informacje o artykule

Podmiot udostępniający: Publiczne Przedszkole Nr 2 w Choszcznie